Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPo dlouhých 12 letech klesl obsah spamů v e-mailech pod 50%

Po dlouhých 12 letech klesl obsah spamů v e-mailech pod 50%

Softwarová společnost Symantec v průběhu července uveřejnila zajímavou bezpečnostní statistiku. Ta nám prozradila, že po dlouhých 12 letech podíl spamů v e-mailech klesl pod 50%. 

To znamená, že nyní se častěji dočkáme hodnotného sdělení, nežli nezajímavých, nebo dokonce nebezpečných zpráv.

Bezpečnostní společnost Symantec má na trhu sice pouze 2% zastoupení, nicméně i to pro sestavení hodnotné statistiky naprosto stačí. Ve světovém žebříčku totiž produkty Symantecu využívají desítky tisíc, ba i stovky tisíc lidí.

Na obrovském rozšíření spamu nejvíce může masové rozšíření počítačů i do domácností a na to navazující hromadné rozesílání tzv. řetězových zpráv, ve kterých vás neznámí lidé vyzývají k vložení PINu od své kreditní karty, nebo například adresy kvůli výhře peněz. S těmito zprávami si filtry e-mailových schránek naštěstí umí poradit stále více, díky čemuž se pomalu navracíme k ideálnímu stavu. Doufejme, že to takhle půjde dál a my se jednou SPAMem nebudeme muset prohrabovat vůbec.

spam

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře