Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft bude vyrábět telefony Lumia u Foxconnu v Indii

Microsoft bude vyrábět telefony Lumia u Foxconnu v Indii

Je veřejným tajemstvím, že Microsoftu se na trhu s mobilními telefony nedaří. Firma se i přes masivní propouštění a výrazné prodejní neúspěchy ale nevzdává a do budoucna plánuje zahájit spolupráci s Foxconnem. Upozornil na to server neowin.net.

Dohoda mezi oběma společnostmi je prakticky hotovou věcí a Foxconn by podle ní měl smartphony značky Lumia vyrábět v indickém městě Sri City na území státu Andhra Pradesh. Konkrétně jeho linky mají produkovat dva typy Lumií. O jaké telefony půjde konkrétně,zatím nevíme.

Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě. Jeho klientem je Apple, Xiaomi, Acer, Sony a další známé značky. V minulosti již jednou spolupracoval i s Microsoftem, který mu svěřil výrobu herní konzole Xbox.

O Foxconnu se v posledních letech často hovoří zejména v souvislosti s nelidskými pracovními praktikami, šikanou a sebevraždami zaměstnanců. Společnost působí i v České republice, továrny má v Pardubicích a Kutné Hoře.

FRHk.foxconn_jpg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře