Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyNejnovější statistika prozradila, že Google Play Store dominuje v počtu stažení, zatímco...

Nejnovější statistika prozradila, že Google Play Store dominuje v počtu stažení, zatímco Apple App Store v ziscích

App Annie uveřejnila statistiky aplikací umístěných na Google Play Storu a Apple App Storu za uplynulé 3 měsíce. Z nich vyplývá, že z Google Play Storu bylo staženo o 85% aplikací více, nežli z Apple App Storu. Jenže když přijde na zisky, situace se otáčí.

Ve druhém čtvrtletí roku 2015 Apple získal neuvěřitelných 70% zisků z celkových prodejů obou obchodů s aplikacemi. Největším důvodem propastného rozdílu mezi počtem stažení a zisky je podle App Annie skutečnost, že Android je zastoupený i v levnějších telefonech, které nyní prožívají velký boom v rozvojových zemích.

Další uveřejněné statistiky už nejsou nijak zvlášť překvapivé. Za největší počet stažených aplikací může USA a Čína. Nezlomnou dvojici se znatelným odstupem následuje Japonsko, Velká Británie a Rusko.

Největší zisky z aplikací nakoupených v Apple App Storu produkuje USA, Japonsko, Čína, Velká Británie a Austrálie, zatímco největší zisky z aplikací nakoupených v Google Play Storu produkuje Japonsko, USA, Jižní Korea, Tchaj-wan a Německo.

A nakonec – aplikace z kategorie „Hry“ byly v uvedeném období tohoto roku na obou platformách zdaleka nejstahovanější. Což je skvělé zjištění, neboť jak víme, kdo si hraje, nezlobí.

Google-Play-Store-led-in-downloads-App-Store-in-revenue-for-the-second-quarter (2)

Google-Play-Store-led-in-downloads-App-Store-in-revenue-for-the-second-quarter (1)

Google-Play-Store-led-in-downloads-App-Store-in-revenue-for-the-second-quarter

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře