Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPřichází prázdninová verze aplikace jízdní řády IDOS, nyní i v angličtině

Přichází prázdninová verze aplikace jízdní řády IDOS, nyní i v angličtině

Aplikace IDOS pro chytrá zařízení se na prázdniny naučila anglicky, kamarádí se s nositelnou elektronikou i precizněji vyhledává spojení podle polohy a zvyků. Prázdninová verze je funkční ve verzi pro Android. Majitelům iOS zařízení bude update nabídnut během následujících 14 dnů.

Nová verze umožňuje hledání spojení nejen z konkrétní zastávky, ale i z aktuální polohy uživatele a vyhledá nejlepší spojení ze všech zastávek v jeho blízkosti. Funkce je dostupná pro všechny systémy MHD. Uživatelský komfort výrazně vylepšují grafická upozornění na výluky přímo ve výsledku hledání spojení. Aplikace tak uživatele upozorní, proč se vyhledaly jiné spoje oproti běžně doporučovaným, a informaci o mimořádnostech dostane co nejdříve.

Další novinkou je přímé využití kontaktů dopravce realizujícího spojení. V sekci Detail spojení si uživatel zvolí dopravce a může mu rovnou napsat, zavolat či přejít na jeho webové stránky.

„Aplikace Jízdní řády IDOS má kolem čtyř set tisíc aktivních uživatelů měsíčně, kteří provedou dohromady přes třináct milionů hledání. To jsou skvělá čísla a pro nás mimo jiné i impulz k neustálému zlepšování aplikace. Nejčastěji jsou hledaná spojení v rámci Pražské integrované dopravy, s větším odstupem pak spojení evropské vlakové a autobusové dopravy,“ říká projektový manažer Jan Malý, který je zodpovědný za vývoj aplikace.

Letní update aplikace Jízdní řády IDOS přináší nově i možnost volby rozhraní v angličtině. „Věděli jsme od našich známých a uživatelů, kteří aplikaci ukázali svým zahraničním přátelům, i přímo z komunity expatů, že by velmi uvítali rozhraní v anglickém jazyce. A touto verzí jsme jim vyšli vstříc. Věřím, že všichni ocení i další vylepšení, z nichž nejvíce viditelná je možnost vyhledávání přímo z Moje poloha,” doplňuje Tomáš Chlebničan, jednatel společnosti CHAPS, která zajišťuje aplikaci a zpracování dat.

[appbox googleplay cz.mafra.jizdnirady]

[appbox appstore id473503749]

unnamed1 unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře