Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyNový Megaupload nabídne šifrování a 100GB kapacitu zdarma, prozradil Kim Dotcom

Nový Megaupload nabídne šifrování a 100GB kapacitu zdarma, prozradil Kim Dotcom

Kim Dotcom hodlá v lednu příštího roku obnovit službu úložiště dat Megaupload, která byla v roce 2012 zablokována pro údajné porušování autorského práva. Výstřední německý internetový podnikatel to oznámil na svém twitterovém účtu.

Nová služba má každému nabídnout 100 GB místa na úložišti, přičemž objem přenesených dat nebude nijak omezen. Novinkou má být synchronizace s mobilními zařízeními a možnost plateb pomocí bitcoinů. Kim Dotcom zároveň slíbil, že veškerá data na serveru budou šifrovaná.

Všichni registrovaní uživatelé by měli získat přístup ke svým účtům 20. ledna příštího roku. To bude přesně pět let poté, co policie provedla razii v Dotcomově domě na Novém Zélandu a Megaupload byl odstaven.

Dotcom stále trvá na tom, že je legální internetový podnikatel. Americké úřady naopak tvrdí, že jeho zablokovaný Megaupload propagoval ve velkém měřítku online krádeže. Kriminální činností podle USA vydělalo přes 175 milionů dolarů (4,3 miliardy korun). Obvinění proti dvaačtyřicetiletému Dotcomovi zahrnují podvod, vydírání a praní špinavých peněz.

Cm1Zse4W8AE_Axc

Zdroj: TF

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře