Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyPřežil útok v Paříži. Střepinu z výbuchu zastavil telefon u ucha!

Přežil útok v Paříži. Střepinu z výbuchu zastavil telefon u ucha!

Série teroristický útoků v Paříži má zatím za následek 129 mrtvých a desítky zraněných. Mnoho z nich je v kritickém stavu. Ke krveprolití došlo včera večer také před stadionem Stade de France, kde se pohyboval mladík, který může hovořit o obrovském štěstí. Přestože se vedle něj odpálil jeden z útočníků, přežil téměř nezraněn. Život mu zachránilo to, že zrovna telefonoval a odlétávající střepiny, které by ho jinak zcela určitě zasáhly do hlavy, zastavil smartphone od Samsungu.

„Tohle je mobil, který zachytil úder a zachránil mi život. Jinak by se moje hlava rozletěla na kusy,“ řekl muž jménem Sylvestre francouzské televizi iTele a ukázal ji bílý Galaxy S6 edge, na kterém je vidět prasklé sklo, kam střela dopadla.

Úplně bez újmy však z incidentu nevyvázl. Další úlomky z výbuchu jej zasáhly do nohy a do břicha, přesto může hovořit o zázraku. Zničený telefon je malá cena za život. Množství dalších lidí bohužel takové štěstí nemělo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. V nadpise na FB a v popisku tady mate preklep 😉 neni to S6 ege ale „edge“

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře