Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyPrezident USA Barrack Obama má osobní účet na Twitteru

Prezident USA Barrack Obama má osobní účet na Twitteru

Obamův účet je dostupný pod adresou @POTUS (President of The United States). Během prvních pěti hodin ho začalo sledovat na milion dalších uživatelů Twitteru, čímž si vysloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Podle vyjádření Bílého domu bude účet sloužit Obamovi jako nová cesta přímé komunikace s Američany. Veškeré příspěvky by měl psát samotný prezident, nikoliv jeho tým.

Obama se v osobním profilu představuje jako „Táta, manžel a 44. prezident Spojených států“. Sám se přihlásil ke sledování twitterových účtů vysokých škol, které absolvoval, chicagských sportovních klubů, kterým fandí, nebo členů americké vlády.

Mezi své oblíbence zařadil i bývalé prezidenty Billa Clintona a George Bushe staršího, nikoli však Hillary Clintonovou, svou bývalou ministryni zahraničí a favoritku blížícího se volebního zápasu o prezidentské křeslo.

barak

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře