Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPřehledná tabulka ukazuje, které populární aplikace po vás vyžadují nejvíce oprávnění

Přehledná tabulka ukazuje, které populární aplikace po vás vyžadují nejvíce oprávnění

Zná to úplně každý, kdo v kapse někdy nosil Androida. Po stáhnutí aplikace se na displeji vašeho smartphonu objeví okénko, které vás vyzve k potvrzení oprávnění aplikace. Je to tak běžné, že nad tím ani nemrkneme, ostatně kdybychom odmítli potvrdit, aplikaci ani nenainstalujeme. Jakmile se však nad těmito oprávněními alespoň na chvilku pozastavíme, budeme velmi překvapení. 

Něco takového si dobře uvědomil i jeden neznámý člověk, který se navíc rozhodl obětovat svůj volný čas a tyto oprávnění nějak podrobněji zpracovat. Nejprve tedy sestavil seznam několika populárních aplikací a následně zjistil, jaká oprávnění tyto aplikace vyžadují. Výsledky jeho snažení si můžete prohlédnout níže.

Zdaleka nejzajímavějšími jmény tabulky jsou Facebook se 39 oprávněními, WhatsApp se 32 oprávněními, Twitter se 17 oprávněními a Instagram se 14 oprávněními. A teď už zbývá jenom zjistit, co tvůrci aplikací s našimi informacemi dělají?

These-Android-apps-ask-for-the-most-permissions

These-Android-apps-ask-for-the-most-permissions (1)

These-Android-apps-ask-for-the-most-permissions (2)

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Dělají jen to, co jsme jim ve smluvních podmínkách odsouhlasili. 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře