Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyV EU lze nyní Applu vracet aplikace, filmy i hudbu do 14...

V EU lze nyní Applu vracet aplikace, filmy i hudbu do 14 dnů bez udání důvodu

Apple nikdy nedělal problémy při snahách o vrácení aplikací, her, filmů či hudby, s kterými uživatelé nebyli z nějakého důvodu spokojení. Vybranou položku stačilo vyreklamovat skrze kraťoučký formulář, k němuž jste se proklikali přes historii zakoupených aplikací.

Oprávněným stížnostem pracovníci Applu obvykle vyhověli (z našich zkušeností uznávali i reklamace typu: „aplikace se mi nelíbila/neměla hezkou grafiku/byla nepřehledná/nerozuměl jsem ji/nebavila mě“) a peníze na účet byly odeslány do několika dnů. Ačkoliv se to může jevit jako ideální situace, jeden malý problém se v reklamačním procesu Applu přece jen nacházel. Byla jím skutečnost, že uživatel se s pracovníky Applu musel nějak dorozumět, což byla pro výhradně česky mluvící zákazníky doslova nepřekonatelná překážka. Počínaje rokem 2015 však odpadne i tento drobný problém.

Apple se přizpůsobil nové směrnici EU, která vyžaduje 14denní lhůtu pro vrácení zboží bez udání důvodu i pro online nákupy. Všichni majitelé zařízení od Applu tuto skutečnost potvrzovali v aktualizovaných smluvních podmínkách, které vešly v platnost 1. 1. 2015.

Pro běžného českého uživatele tato skutečnost znamená jediné. Jakoukoliv aplikaci, hru, muziku, či hudbu můžete do 14ti dnů od jejich nákupu vrátit Applu a to bez jakéhokoliv vysvětlování a tudíž i bez frustrujícího argumentování v jazyce, který vám není vlastní.

A jak reklamaci provedete? Náš dříve uveřejněný podrobný návod najdete zde. Rozdíl je jedině v tom, že nyní namísto udání důvodu reklamace a konkrétního vypisování chyby prostě jen zaškrtnete políčko „I would like to cancel this purchase“.

Samozřejmě dá se předpokládat, že této skutečnosti někteří lidé začnou zneužívat. Proto vám doporučujeme, abyste k reklamování produktů přistupovali čestně. Může se totiž stát, že Apple časem přestane vyhovovat reklamacím například na hry, které si uživatelé stáhli, odehráli je a pak je vrátili, aniž by za ně zaplatili.

apple-vraceni-aplikace

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře