Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyPražská tramvajačka za jízdy lovila pokémony

Pražská tramvajačka za jízdy lovila pokémony

Mánie okolo hry Pokémon Go rozhodně nepolevuje, hraní je stále v plném proudu. Lidé chytají virtuální postavičky, kdy jen mohou. Třeba i při plnění pracovních povinností. Dokládá to dnešní zpráva, podle které se podařilo vyfotografovat jednomu z cestujících pražské hromadné dopravy to, jak řidička tramvaje během jízdy svírá v ruce telefon se žlutou postavičkou na obrazovce. O případu informoval server idnes.cz.

„Kolegové řidičku zachycenou na fotografii identifikovali, takže víme, o koho jde. Její nadřízený s ní záležitost musí projednat osobně, k čemuž však ještě neměl příležitost,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Tramvajačku, která mohla díky své závislosti na mobilní hře ohrozit nejen cestující ve voze, ale i lidi venku, čeká jako řidičku z povolání pracovní postih. Zda jí hrozí například i výpověď nicméně Štábl konkretizovat nechtěl. O konkrétním postupu podle něj rozhodnou nadřízení. Pokud případ bude řešit policie, hrozí ženě za manipulaci s telefonem během řízení až 2,5 tisíce pokuta a přijít může také o dva body.

Pokémon Go se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov. Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím fotoaparátu a displeje chytrého telefonu.

5d8cd38ad2828e38ee3cd78fcfab1dd3-500x280

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře