Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyEISA Awards 2016: Nejlepší spotřebitelský smartphone je Huawei P9

EISA Awards 2016: Nejlepší spotřebitelský smartphone je Huawei P9

Huawei získal od evropského sdružení časopisů zaměřených na audiovizuální techniku a multimédia (EISA) ocenění „Evropský spotřebitelský smartphone roku 2016–2017“ za svůj top model P9. Sluší se připomenout, že tuto kategorii čínský výrobce ovládl počtvrté za sebou. Loni zvítězil díky modelu P8, předloni bodoval Ascend P7 a rok předtím si odnesl ocenění Ascend P6.

Odborná porota Huawei P9 ocenila zejména za duální fotoaparát s certifikací Leica, mistrovskou úroveň kvality zpracování a výkonný hardware. Vyzdvihnutí se dočkala také baterie s kapacitou 3 000 mAh a displej s ochranným sklíčkem Gorilla Glass 4, které je na okrajích malinko zahnuté, což vytváří zajímavý optický efekt, jemuž se také někdy říká 2,5D.

Podle nedávné zprávy Huawei za první ololetí letošního roku prodal na celém světě 60,56 milionu smartphonů, což představuje meziroční nárůst o 25 %. K úspěchu značce pomáhají globální vlajkové modely. Novinky P9 a P9 Plus si od dubnového uvedení na trh pořídilo již 4,5 milionu zákazníků. V porovnání s loňským  P8 je zájem o novou generaci za stejné období 1,3násobný.

huawei-p9-lineup

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře