Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPOZOR! Na Facebook řádí virus, který vám ukradne údaje a převezme kontrolu...

POZOR! Na Facebook řádí virus, který vám ukradne údaje a převezme kontrolu nad PC!

Největší sociální síť na světě je častým terčem hackerů. V nedávné době Facebookem koloval poměrně neškodný vir, který se tvářil jako pornovideo a po rozkliknutí příspěvku na zeď postižených jedinců dále šířil hanbaté obrázky. Nejnovější virus je ovšem nebezpečnější. 

Virus se klasicky tváří jako příspěvek některého z vašich přátel na Facebooku. Přitom dokáže obejít všechna bezpečnostní opatření, jimiž Facebook své uživatele chrání.

Sdílená zpráva obsahuje (zdánlivé) informace sexuálního charakteru a je nadepsána „Skandál týnejdžerek“.

Problém nastává ve chvíli, kdy na příspěvek kliknete. Poté jste totiž přesměrováni na napadenou stránku s virem. Aby hackeři, respektive crackeři zahladili stopy, ke stránce s virem přichystali celkem tři přesměrování. Nejprve se dostanete na dvě neškodné stránky ow.ly, což je služba pro zkracování adres, poté zavítáte na Amazon Web Services a následně jste v cíli. Výsledek?

V první řadě se stanete virtuálním horníkem, který bude na účet hackerů těžit virtuální měnu Bitcoin. Vedle toho se pak virus infiltruje do prohlížeče Chrome, kde v zájmu svého zachování zablokuje zprávu rozšíření. To abyste se viru nemohli zbavit. Nakonec ukradne všechny potřebné informace a z vašeho Facebookového profilu začne vaším jménem rozposílat zprávy.

Jestliže tedy uvidíte nějaké podezřelé nahotinky, raději odolejte a zprávu ignorujte. A to zvlášť v případě, že vede na servis zkracování odkazů. Kliknout na takovou stránku (goo.gl, bit.ly, ow.ly) je vždycky nebezpečné, protože nikdy nevíte, kde se nakonec ocitnete.

malware-bytes

Zdroj: Malwarebytes

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře