Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPotvrzeno: V nástupci tabletu Nexus 7 bude tepat procesor od Qualcommu

Potvrzeno: V nástupci tabletu Nexus 7 bude tepat procesor od Qualcommu

K odhalení nástupce referenčního tabletu Nexus 7 s největší pravděpodobností dojde v průběhu května. První úspěšná generace byla osazena čipovou sadou Tegra a tak se nabízela otázka, zda mezi firmami Asus a nVidia dojde k prodloužení spolupráce.

Kalifornský výrobce grafických čipů představil na veletrhu CES 2013 čipset Tegra 4, o kterém tvrdí, že patří k nejvýkonnějším na světě. Logicky se tak nabízelo, aby se stal základním stavebním prvkem nového tabletu. Asus se ale nakonec raději domluvil s konkurencí.

Analytik Michael McConnell upřesnil proč: ?Z dodavatelského řetězce jsou patrné dva hlavní důvody, proč Google upřednostnil Snapdragon APQ8064 před Tegrou 4:  za prvé konkurenceschopná cena a za druhé integrace modemu s podporou 3G a 4G, což ulehčí logistice a vytvoří pinově plně kompatibilní řešení?.

Hlavní změnou oproti první generaci bude displej s rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů a nový Android 5.0 Key Lime Pie. Při zachování 7″ úhlopříčky by mělo dojít také ke zmenšení rámečku okolo displeje, redukci tloušťky a hmotnosti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře