Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyPosílali výhružné smajlíky, skončili ve vězení!

Posílali výhružné smajlíky, skončili ve vězení!

Policie v USA začátkem měsíce zatkla dva muže z Jižní Karolíny kvůli tomu, že na Facebooku rozesílali výhružné zprávy. Zajímavé je, že tito muži nenapsali jediné slovo. Vystačili si pouze se smajlíky. 

Devětadvacetiletý Davida Fuentes a stejně starý Matthew Cowan konkrétně odeslali emotikonu sevřené pěsti, zbraně a sanitky a to muži, kterého se opravdu chystali fyzicky napadnout. Jelikož dvojice předtím napadla jinou oběť přímo v jejím domě, tento incident byl už jen pomyslnou poslední kapkou. Muži zákona je zatkli a obvinili hned z několika přestupků a trestných činů včetně právě i rozesílání výhružných zpráv. Gaunerům hrozí až 5 let vězení.

V lednu tohoto roku policie kvůli rozesílání smajlíků zatkla sedmnáctiletého Osirisa Aristaa. Během domovní prohlídky u něj našla nelegálně drženou zbraň Smith and Wesson kalibru .38 a 25 a velkou spoustu marihuany, která byla pravděpodobně určená k prodeji.

Sociální sítě v dnešní době se staly běžnou součástí našeho běžného života, proto bychom měli dbát na to, abychom se i na nich chovali tak, jako ve skutečném životě.

david-fuentes-and-lee-cowan-emoji-threat-480x520

Zdroj: DT

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře