Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPodívejte se! Tento miniaturní OLED displej má neuvěřitelných 1677 ppi!

Podívejte se! Tento miniaturní OLED displej má neuvěřitelných 1677 ppi!

Největší výrobci displejů – Sharp, Samsung či LG mají nyní docela vážnou konkurenci. Stala se jí německá Franhoufer Institute, která ohromila svět miniaturním displejem s ohromující jemností. 

Displej o velikosti 0,6 palců má rozlišení 600 x 800 pixelů, což mu dává hustotu neuvěřitelných 1677 ppi. Pro srovnání 5,1 palcový displej nového Samsungu Galaxy S6 má hustotu pixelů „pouze“ 577 ppi. Revoluční displej z německých Drážďan ovšem vyniká i dalšími skvělými vlastnostmi.

Každý pixel se obvykle skládá ze tří subpixelů – jednoho červeného, druhého modrého a třetího zeleného (RGB), jejichž kombinací displej zobrazí jakoukoliv barvu. Několik displejů má potom ještě bílé subpixely (RGBW). Ani s tím se však v Drážďanech nespokojili a tak přidali ještě diodu na snímání světla. Displej díky tomu dokáže reagovat na fotony, které jím procházejí.

Tato technologie by se mohla začít používat ve virtuální realitě. V zařízeních jako je Oculus Rift jsou displeje s vysokým rozlišením velmi důležité. Pátá dioda by navíc mohla sledovat pohyb oka a přizpůsobovat mu obraz. Proto bychom si vsadili, že tato technologie nezapadá prachem, ale že se s ní časem někde setkáme!

03-2015

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Ten displej bude dobrej, ale nevím proč ho tam furt takhle ukazujou, když je na něm prt vidět.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře