Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyPorsche se rozhodlo pro Carplay od Applu, Android Auto prý sbírá příliš...

Porsche se rozhodlo pro Carplay od Applu, Android Auto prý sbírá příliš mnoho informací

Populární německá automobilka Porsche představila nové modely vozů 911 Carrera a 911 Carrera S s modelovým označením 991.2. Tyto vozy budou mimo jiného vybaveny také infotainment systémem Carplay od Applu. 

V Porsche se původně rozhodovali mezi dvěma nejznámějšími systémy – Carplay od Applu a Android Auto od Googlu. Volba přitom nebyla zase tak obtížná. Systém Android Auto totiž vyžaduje sbírání příliš velkého množství dat, což se německé automobilce nelíbilo.

Android Auto získává informace o rychlosti, poloze plynu, teplotě oleje, o otáčkách a o hromadě dalších věcí. Podle Porsche jsou však právě tyto věci tajnou přísadou, které z jejích vozů dělá exkluzivní artikl, nehledě na konkurenční boj. Je totiž všeobecně známo, že Google vyvíjí své vlastní vozy. Data by tedy docela s přehledem mohl využít i pro vlastní potřeby.

Carplay od Applu oproti tomu chce vědět pouze jediné – zda automobil jede, nebo stojí na místě. To není zase tak překvapivé, když si uvědomíme, že ochrana soukromí a bezpečnost jako taková je pro Apple jedním z nejdůležitějších bodů její obchodní strategie.

00_5614c34665066

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Jo a pak se dozvíme, že auto které Apple vyvíjí, je velice nenápadně podobné parametry právě Porsche Carrera. Protože všechny ty údaje nesbírá 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře