Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyKvalitní pokrytí WiFi signálem pro O2 Arénu v Praze

Kvalitní pokrytí WiFi signálem pro O2 Arénu v Praze

Pražská O2 aréna hostila v roce 2015 Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Pro značný zájem médií i návštěvníků rozhodlo vedení O2 arény o dočasném posílení WiFi sítě ve VIP sektoru a sektoru pro novináře.

Celá O2 aréna je již od svého otevření v roce 2004 pokryta sítí přístupových bodů, která odpovídá nárokům při běžném provozu víceúčelové haly. Po dobu hokejového mistrovství světa byla zvolena varianta posílení stávající infrastruktury o moderní přístupové body řady WAC6500. Dodávku WiFi pokrytí určených prostor zajistila firma WIA s využitím síťových zařízení ZyXEL.

Realizace zadání posílení WiFi pokrytí formou služby znamenala pro provozovatele O2 arény výraznou úsporu nákladů, které by bylo jinak nutné investovat do rozšíření vlastní infrastruktury i zajištění monitoringu provozu sítě během celé akce. Všechny služby poskytované během mistrovství sportovním týmům, návštěvníkům a zástupcům médií z celého světa musely být naprosto perfektní. V úvahu připadaly dvě varianty řešení: rozšíření stávající síťové infrastruktury haly, nebo zajištění pokrytí prostor výkonnou bezdrátovou sítí formou služby. Kalkulované náklady na budování nové WiFi infrastruktury výrazně přesahovaly cenu služby, která zahrnovala i garanci provozních parametrů a stálý dohled na místě.

Nová WiFi infrastruktura by navíc nebyla po skončení hokejového mistrovství světa tak intenzivně využívána. Požadavky na dočasně zřízenou WiFi infrastrukturu zahrnovaly především garantovanou konektivitu, možnost současného připojení velkého počtu klientů, zabezpečení sítě a rovněž diskrétní instalaci přístupových bodů a související kabeláže. Během provozu sítě nedošlo k žádným výpadkům ani přetížení. WiFi síť fungovala k plné spokojenosti provozovatele O2 arény i návštěvníků, kteří se jejím prostřednictvím připojovali k internetu.

IMG_0476

Zdroj: O2 TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře