Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyPopulární hra Candy Crush Saga minulý rok vydělala hromadu peněz

Populární hra Candy Crush Saga minulý rok vydělala hromadu peněz

I přestože je mach3 hra Candy Crush Saga pro všechny mobilní platformy k dispozici ke stažení zdarma, v minulém roce tvůrcům z King vydělala hromadu peněz. 

Za příjmy samozřejmě stojí in-game nákupy, jejichž prostřednictvím si do hry můžete pořídit nejrůznější bonusy a hraní si tak podstatně ulehčit.

Právě tyto in-game nákupy studiu King v roce 2013 vydělaly neskutečných 1,33 miliard dolarů. V první čtvrtletí roku to přitom bylo 429,5 milionů dolarů, ve druhém čtvrtletí 360,5 milionů dolarů, ve třetím čtvrtletí 277,4 milionů dolarů a ve čtvrtém už „jenom“ 263,8 milionů dolarů. Z uvedených čísel je patrné, že příjmy z logického hitu strmě klesají. King se proti tomu brání zaváděním nových her ve stylu Candy Crush Saga (Candy Crush Soda, Pet Rescue Saga, Diamond Digger Saga atd.), které na hráče útočí jinými obrázky. Zdali se mu tato lehce zkostnatělá strategie vyplatí, zjistíme až časem.

A malá zajímavost na konec. 97,7% všech hráčů hraje hry od King bez jediné provedené mikrotransakce. To znamená, že pohádkový příjem společnosti produkuje jen 2,3% hráčů. Zdaleka největší podíl na zisku pak mají tzv. „velryby“, které jsou ve hře ochotny utrácet sumy s více jak čtyřmi nulami. Co na to říkáte?

candy-crush-saga-1

Zdroj: Phone Arena

[appbox googleplay com.king.candycrushsaga]

[appbox appstore 553834731]

[appbox windowsphone aebbdef8-1792-488b-a7be-7596a1720166]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře