Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAsus ZenFone C: Dvousimkový základ pro každého

Asus ZenFone C: Dvousimkový základ pro každého

Firma Asus začala v Česku prodávat smartphone s Androidem a podporou dvou SIM karet. Novinka z řady ZenFone má displej o úhlopříčce 4,5 palce a v prodeji je ve třech barevných provedeních.

ZenFone C, jak se nový smartphone tchajwanského výrobce jmenuje, využívá služeb procesoru Intel Atom Z2520 a 1 GB operační paměti. Na čelní straně je vybaven displejem s nepříliš vysokým rozlišením 854 × 480 bodů. Vzadu má 5Mpx fotoaparát s optikou se světelností f/2.0 a podporou režimu HDR. Pod zadním odnímatelným krytem je přítomen akumulátor s kapacitou 2 100 mAh a také dva sloty na SIM.

To je praktické a účelné zejména pro uživatele, kteří chtějí spojit a sladit nabídky různých operátorů (například mít jednu kartu pro telefonování a textové zprávy a druhou pro datové služby a internet) nebo pro ty, kteří potřebují používat jak soukromá tak pracovní čísla a nechtějí nosit s sebou dvě zařízení.

Telefon podporuje sítě třetí generace, na internet se lze připojit i přes WiFi 802.11 b/g/n. Konektivitu zajišťuje Bluetooth a USB 2.0. Vestavěnou uživatelskou paměť s kapacitou 8 GB je dle zveřejněné specifikace možné zvětšit až o 64 GB pomocí paměťových karet.

V českých obchodech je ZenFone C dostupný v černé, bílé a červené variantě. Doporučená cena je stanovena na 3 290 Kč s DPH.

Zenfone_C_family

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře