Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPopulární WhatsApp aktivně používá již 900 milionů uživatelů

Populární WhatsApp aktivně používá již 900 milionů uživatelů

Mobilní aplikaci WhatsApp, která slouží k zasílání bezplatných textových zpráv, v současné době využívá 900 milionů lidí po celém světě. Jde přitom o aktivní uživatele. Na Facebooku o tom informovalspoluzakladatel služby Jan Koum.

Když v únoru 2014 Facebook oznámil, že aplikaci za 16 miliard dolarů kupuje, používalo WhatsApp 470 milionů lidí. Nedlouho poté začal počet uživatelů narůstat. Už loni v říjnu WhatsApps hlásil 600 milionů aktivních uživatelů, koncem letošního dubna pak dosáhl hranice 800 milionů. Nyní si služba připsala dalších sto milionů aktivních uživatelů.

Aplikace umožňuje lidem posílat textové zprávy, videa nebo obrázky mezi telefony nejrůznějších značek prostřednictvím připojení přes internet a vyhnout se tak poplatkům účtovaným operátory. Do mobilů si ji lze stáhnout zdarma a bezplatný je i první rok používání. V dalším roce je třeba zaplatit symbolické předplatné ve výši 0,99 dolaru.

WhatsApp založil v roce 2009 ukrajinský přistěhovalec Jan Koum společně s bývalým studentem Stanfordovy univerzity Brianem Actonem a zaměstnanci Yahoo!. WhatsApp patří momentálně k nejrychleji rostoucím aplikacím na světě a zřejmě již brzy propojí jednu miliardu lidí.

[appbox googleplay com.whatsapp]

[appbox appstore id310633997]

[appbox windowsstore 9wzdncrdfwbs]

59as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře