Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAsus Zenfone Zoom chce být nejlepší fotomobil na trhu. Na konkurenci vyrukuje...

Asus Zenfone Zoom chce být nejlepší fotomobil na trhu. Na konkurenci vyrukuje s trojnásobným optickým zoomem

Evropští fanoušci mobilních technologií se mohou těšit na příchod Zenfonu Zoom, který vyniká oproti ostatním telefonům trojnásobným optickým zoomem u svého fotoaparátu. Bližší informace o jeho uvedení na trh v České republice zatím známy nejsou. Předvánoční trh by ale stihnout měl.

Asus představil svůj fotomobil již v lednu na veletrhu CES 2015. Nyní, v rámci konání veletrhu IFA v Berlíně, oznámil jeho příchod na pulty evropských obchodů. ZenFone Zoom dostal do vínku kovovou jednolitou konstrukci a výkonný čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3590, kterému s výpočty pomáhá obří porce operační paměti o velikosti 4 GB. Součástí výbavy je také podpora rychlého internetu LTE a 128GB uživatelská paměť pro data. Baterie má kapacitu 3000 mAh.

Největší předností zajímavého zařízení je bezpochyby třináctimegapixelový fotoaparát s trojnásobným optickým zoomem. V objektivu je naskládaných celkem deset čoček, dle výrobce se světelnost v rozsahu zoomu pohybuje od f/2,7 do 4,8. Není bez zajímavosti, že optiku dodala známá německá společnost HOYA. Výrobcem snímače je Panasonic.

Za špatných světelných podmínek přijde vhod optická stabilizace obrazu a využít při focení samozřejmě lze i dvojici LED. Fotomobilu s velkými ambicemi k velmi dobrým výsledkům při zhoršených světelných podmínkách pomůže také bleskurychlé laserové ostření.

Dostupnost a cena smartphonu v České republice oficiálně zatím není známa. Podle dřívějších zpráv se ZenFone Zoom měl prodávat za zhruba 11 000 Kč včetně DPH. Zda je tato částka stále aktuální však nevíme.

zenfone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře