Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyPokémon Go trhá rekordy. Je úspešnější než Candy Crush Saga

Pokémon Go trhá rekordy. Je úspešnější než Candy Crush Saga

Že je Pokémon Go opravdu velkým trhákem, vypovídá nejen mediální pozornost, ale také žebříčky nejstahovanějších aplikací, kde hra momentálně jednoznačně vede u obou operačních systémů iOS a Android.

Na Androidu si hříčku, která k lovení virtuálních příšerek využívá principu takzvané rozšířené virtuální reality, již stáhlo 50 až 100 milionů lidí. Přesná čísla zatím nezveřejnil ani Apple, nicméně firma uvedla, že Pokémon Go je nejstahovanější aplikací v historii App Store za první týden od vydání.

Detailní statistiky naopak nabízí web appinstitute.com. Na těchto stránkách se dozvíme, kolik lidí hru aktuálně stahuje, kolik vydělala a rovněž nechybí srovnání s konkurencí. Není tak bez zajímavosti, že Pokémon GO poráží i nesmírně populární titul Candy Crush Saga.

Hra se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov. Samotný odchyt pak probíhá přes displej, na kterém uživatelé ve skutečném prostoru virtuální příšerky vidí.

V České republice je hra Pokémon Go oficiálně dostupná teprve minulého víkendu. Virtuální postavičky loví sedm procent Čechů, tedy každý 14. uživatel. Uvedla to společnost Nielsen Admosphere.

5d8cd38ad2828e38ee3cd78fcfab1dd3-500x280

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře