Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPodpořte na Startovači hru Továrna Budoucna inspirovanou Čapkovým R.U.R

Podpořte na Startovači hru Továrna Budoucna inspirovanou Čapkovým R.U.R

Česko-slovenské studio Fun 2 Robots spustilo na Startovači kampaň k projektu Továrna budoucna, který se inspiruje dílem R.U.R od spisovatele Karla Čapka, který dal světu slovo robot. Tvůrci se snaží nastřádat částku 90 000 Kč.

Do hry se zatím investovalo přes 2 000 000 korun a 200 člověko-měsíců práce. Od začátku byl rozpočet vyšší, ale bohužel nedopadly některé zdroje. Poslední 3 měsíce už vývojáři na hře pracují bez jakýchkoli financí a jejich úspory jsou naprosto vyčerpané. Proto se obrací na vás!

Na Startovači stihlo první mobilní rogue-like hru Továrna Budoucna (anglicky Future Factory) zatím podpořit 44 startérů, kteří společně přispěli částkou 37 594 Kč. Protože projekt končí už za 13 dní, je potřeba přidat. Jinak se téhle parády nikdy nedočkáme.

Po vzoru Kickstarteru můžete na projekt přispět různými částkami a čím víc dáte, tím zajímavější odměnu získáte.

Podpořte hru Future Factory

Webové stránky vývojářů jsou ZDE

sa

Vývojáři tvrdí, že na začátku Future Factory byla jednoduchá idea; přinést herní zážitek z konzolí na mobilní zařízení s propracovanou i vyzívající hratelností. Vzniká tak z části RPG, z části střílečka, zkrátka hra kombinující rychlou akci s rogue-like elementy.

Jako pilot, který se zřítil se svou parokoptérou, budete ve Future Factory prozkoumávat záhadnou továrnu, kde zákony robotiky přestaly platit. Stroje se v ní řídí vlastním programem – zabít vše, co se hne. Kromě lákavého příběhu je hra výjimečná tím, že je náhodně generovaná a tedy po každém spuštění jiná.

Na Startovači popsali vývojáři z Fun 2 Robots velmi stylovým robotím desaterem:

1. Na popud profesora Rossuma a praotce Karla Čapka vytvořili Fun 2 Robots Továrnu budoucna. Stojí na neotřesitelných základech definovaných hesly jako „nekonečná hratelnost“, „konstantní výzva“ a „procedurální obsah“. Platí tu přísné zákazy „ukládání pozic“ a „checkpointů“, o jejichž dodržování se stará systém „perma-death“.

F2R-INTRO-NEW

2. Továrna je neustále v pohybu. Vzory s kódovým označením „Binding of Issac“, „Rogue Legacy“ a tomu, čemu VY lidé hovoříte “„dual-stick střílečky“ předurčily pravidla a metody interakce. Měnící se poschodí a místnosti plné protilidských opatření podléhají architektonickému slohu „Bastion“ a jsou pokaždé jiné.

3. Nikdo nedokáže spočítat, jak hluboko Továrna sahá, ani my, roboti. Mapa jádra Továrny, kde leží její střežené tajemství, neexistuje. Cesta tam je protkána nevyzpytatelnou strukturou místností a nástrah.

4. Generované jsou nejen poschodí složené z arén, ale i úlohy v nich. Šílení architekti zkoumali nejen odolnost nezvaných hostů vlnami strážců, přesnost jejich střelby, hořlavost výstroje a sílu zmutovaných plyšových robomedvídků.

5. Továrna bude připravená na tvoji širokou výbavu. Brokovnici, pušku, granáty, mechanickou výstroj nebo speciální schopnosti a gadgety můžeš vylepšovat pomocí vynálezů, ale i tak máš jen malou šanci!

6. Všechno má v Továrně své místo, i armáda robotů, strážců, malých, velkých, odolných, pomalých, hloupých, extrémně rychlých, porouchaných, zmutovaných i bossové připravení rozdrtit, eliminovat, vymazat všechno z masa a kostí. Pokud tě nevyčerpají nepřátelé, pastím nikdy naprázdno zuby nesklapnou. Nikdy nevíš, co tě položí na kolena a odkud to přijde.

f2r-puzzles2

7. V Továrně si můžeš dokoupit různé výhody, ale čas si nikdy nekoupíš. Žiješ tak dlouho, jaké jsou tvoje schopnosti. Techniky „Pay to win“ a „Free to Wait“ jsou zde přísně zakázané.

8. Továrna budoucna otevírá svoje brány nejdříve stroji Windows Phone. Brzy se ale najdou dveře i do mašin Android a iOS.

9. Na délce nezáleží. Krátká návštěva Továrny budoucna bude intenzivně vyzývavá a dlouhá epizoda zase uspokojivě pohlcující (masochistickým způsobem).

10. Jak jednou vkročíš do Továrny, už nikdy tě nepustí ven, blázne.

a_antic bodies

Future Factory teaser:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře