Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyPodívejte se na velkou galerii Androidu L - přepracovaný Gmail, YouTube i...

Podívejte se na velkou galerii Androidu L – přepracovaný Gmail, YouTube i kalendář

Nová verze Androidu s písmenem L přinese velké změny v uživatelském prostředí. Server Phandroid přinesl snímky přepracovaných aplikací pro Gmail, YouTube, galerii, Hangouts a další novinky. Podívejte se na galerii.

Nejviditelnější změnou nového Androidu L bude zavedení nového grafického stylu, který Google nazývá Material design. Stávající prostředí vyměňuje za vzhled, kterému vévodí pastelové barvy, jednoduché geometrické tvary a hojné využití stínů pro snadnější orientaci. Na Material designu je vidět současný trend plochých uživatelských rozhraní, rezignace na graficky expresivní 3D prvky a snaha sjednotit základní aplikace.

Během uplynulých měsíců Google už mnoho z přicházejících změn odhalil a některé aplikace, naposledy klienta pro sociální síť Google+, si už na telefony můžeme stáhnout. Některá zákoutí systému však doposud známá nebyla. Až doteď – magazín Phandroid totiž přinesl velkou galerii snímků obrazovky z vývojářské verze Androidu L. Rozsáhlý soubor snímků ukazuje mimo jiné i redesignované aplikace pro Gmail, komunikační nástroj Hangouts, změněnou galerii nebo menu pro nastavení.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Android L (Phandroid)/“/]

 

Zdroj: Phandroid

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Nemůžu si pomoci, L se mi nelíbí, ať již z pohledu estetického, nebo praktického.

    • yamato, mně se docela líbí, iOS je sice pořád někde jinde, ale lepší se to.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře