Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPodívejte se! Nové smartphony Sharpu umí přehrát 1080p video při 2100 fps

Podívejte se! Nové smartphony Sharpu umí přehrát 1080p video při 2100 fps

Japonská společnost Sharp představila nové smartphony s označením Aquos Zeta, Aquos Xx a Aquos Serie, které umí přehrávat ostrá a plynulá videa v extrémně pomalém režimu. Upozornil na to server phonearena.com.

Všechny tři telefony od Sharpu disponují hlavními fotoaparáty, které jsou schopné zaznamenat video v rozlišení 854 × 480 pixelů (FWVGA) při 210 snímcích za sekundu (fps) nebo ve Full HD při 120 snímcích za sekundu. Díky speciální technologii pak smartphony dokáží přehrávat video v extrémně pomalém režimu při rychlosti 1 200 fps ve Full HD a 2 100 fps v FWVGA. Jen pro srovnání, současná špička mezi chytrými telefony – Samsung Galaxy S6, zvládne přehrát HD video „jen“ při 240 fps.

Na pondělní tiskové konferenci, která se konala v Tokiu, dále zaznělo, že všechny tři telefony se začnou už brzy prodávat u operátorů DoCoMo, SofBank a KDDI. Zda se časem dostanou také do Evropy, a jaká bude jejich cena, zatím není jasné.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře