Podívejte se! Nové smartphony Sharpu umí přehrát 1080p video při 2100 fps


Podívejte se! Nové smartphony Sharpu umí přehrát 1080p video při 2100 fps

Japonská společnost Sharp představila nové smartphony s označením Aquos Zeta, Aquos Xx a Aquos Serie, které umí přehrávat ostrá a plynulá videa v extrémně pomalém režimu. Upozornil na to server phonearena.com.

Všechny tři telefony od Sharpu disponují hlavními fotoaparáty, které jsou schopné zaznamenat video v rozlišení 854 × 480 pixelů (FWVGA) při 210 snímcích za sekundu (fps) nebo ve Full HD při 120 snímcích za sekundu. Díky speciální technologii pak smartphony dokáží přehrávat video v extrémně pomalém režimu při rychlosti 1 200 fps ve Full HD a 2 100 fps v FWVGA. Jen pro srovnání, současná špička mezi chytrými telefony – Samsung Galaxy S6, zvládne přehrát HD video „jen“ při 240 fps.

Na pondělní tiskové konferenci, která se konala v Tokiu, dále zaznělo, že všechny tři telefony se začnou už brzy prodávat u operátorů DoCoMo, SofBank a KDDI. Zda se časem dostanou také do Evropy, a jaká bude jejich cena, zatím není jasné.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Podívejte se! Nové smartphony Sharpu umí přehrát 1080p video při 2100 fps


  1. Vlado

    Kdyby to spíše dokázalo nahrávat takové videa..Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.