Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyProdáváte svůj telefon s Androidem? Tak pozor, aby z něj budoucí majitel...

Prodáváte svůj telefon s Androidem? Tak pozor, aby z něj budoucí majitel nevytáhl vaše data!

Vědci z Univerzity v Cambridge zjistili, že i po navrácení zařízení s do továrního nastavení, tedy i po vymazání všech dat, v něm stále zůstávají vaše osobní údaje. 

Problém se týká výhradně zařízení s Androidem. Testem prošlo celkem 21 zařízení s Androidem ve verzi Android 2.3 Gingerbread až po Android 4.3 Jelly Bean.

Smartphony pocházely od 5 různých výrobců, ale i přesto byl výsledek vždycky stejný. I po obnovení továrního nastavení v telefonech zůstaly fotografie, videa, SMSky a dokonce i některé e-maily. Nevymazaly se ani kontakty a to včetně těch, které pocházely například ze sociálních sítí (Facebook, Twitter atd.). Až v 80% případů se vědcům dokonce podařilo dostat se k datům z Google účtu.

Bezpečností problém nebývalých rozměrů se týká více jak 500 milionů zařízení po celém světě. Přitom jsou dost možná ohrožená i vaše citlivá data. Jenom si vzpomeňte, kdy jste naposledy prodali svůj starý telefon s Androidem.

207290-phone-security-lock

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře