Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyiPhone 5C zachránil mladíkovi z Anglie život. Zastavil střelu z brokovnice

iPhone 5C zachránil mladíkovi z Anglie život. Zastavil střelu z brokovnice

V Anglii se odehrál příběh, ve kterém figuruje telefon v roli záchrance. iPhone 5C v kapse u kalhot totiž zastavil větší část střely z krátké brokovnice, která by jinak zcela jistě dotyčnému mladíkovi způsobila smrt. O případu informoval server metro.co.uk.

Příběh, který by bez iPhonu 5C měl tragické následky, se odehrál v říjnu loňského roku ve městečku Widnes, kde gang výrostků uzavřel hlavní přívod vody do jednoho z panelových domů, ve kterém žil i 25letý mladík Daniel Kennedy. Netrvalo to dlouho a mezi Danielem a jedním ze členů party, devatenáctiletým Ryanem Dugganem, se strhla hádka, která po několika minutách vyústila v to, že Ryan vytáhl malou brokovnici a na Kennedyho zblízka vystřelil. Střela mladíkovi způsobila vážná zranění a ten musel být převezen do nemocnice. Podle inspektora Garryho McIntyre by Dugann zemřel, pokud by iPhone větší část střely nezachytil.

Nejde přitom zdaleka o první případ, ve kterém si mobilní telefon zahrál hrdinu. Zhruba před rokem zachránila Lumia 520 život jednomu brazilskému policistovi, na něhož stříleli lupiči v domě jeho rodičů. O případu jsme vás informovali zde.

ad_170027328 417_damaged-iphone-5c-and-shotgun

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. keby mal veľký tablet tak nemusel isť ani do nemocnice pretože by tablet zachytil všetko …

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře