Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyPodíl systému Android na trhu ve Spojených státech dosáhl 51 procent

Podíl systému Android na trhu ve Spojených státech dosáhl 51 procent

Podle průzkumu agentury Nielsen také ve druhém čtvrtletí tohoto roku Android ovládl mobilní trh ve Spojených státech amerických. V něm si takzvaný chytrý telefon pořídily dvě třetiny lidí. Z toho 54,6 procenta si koupilo Android. Pro některý z modelů iPhonu se rozhodlo 36,3 procenta zákazníků.

Přiložený graf ukazuje několik zajímavých skutečností. Za prvé, podíl BlackBerry OS meziročně klesl o polovinu a za druhé raketový nástup Samsungu, který je dnes nejpopulárnějším výrobcem smarpthonů s Androidem na tamním trhu.

Smartphony se systémem Googlu dnes mají na americkém trhu podíl 51 procent (minulý rok to bylo ?pouze? 39 procent). Meziročně si také polepšil Apple s iOS. Zatímco v roce 2011 měl jeho operační systém 28 procent, tak během dvanácti měsíců posílil na 34 procent.

Zastoupení Windows Phone 7  je i přes masivní kampaň společností Nokia a Microsoft zanedbatelný. S podílem pouhým 1,3 procenta však riskuje, že se v dalších měsících propadne mezi platformy s názvem ?ostatní?.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře