Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPixel Battery Saver: Upravte si zobrazení displeje a snižte tak spotřebu baterie

Pixel Battery Saver: Upravte si zobrazení displeje a snižte tak spotřebu baterie

Zatímco se výrobci smartphonů hnali za co největší kvalitou displeje, běžného uživatele trápila spíše slabá výdrž baterie. Při pohledu na CES v Las Vegas sice můžeme konstatovat, že se situace v tomto směru pomalu vylepšuje, stále to však nevypadá úplně ideálně.

Naštěstí pro nás je tu zatím alespoň aplikace Pixel Battery Saver, která vám umožní ušetřit trochu energie na softwarové úrovni. 

Síla Pixel Battery Saver se ukrývá především ve skutečnosti, že aplikace po aktivování displej podsvítí drobnou mřížkou černé barvy a to pouze na úrovni pixelů. Displej je tedy i přesto velmi dobře čitelný, každé jeho rozsvícení však zároveň ubírá mnohem méně „šťávy“. Hustotu mřížky lze nastavit podle míry šetření, ale také podle „jasu“, který je pro vás ještě snesitelný.

Pixel Battery Saver je bohužel, už z podstaty věci, vhodný hlavně pro majitelé zařízení s AMOLED displeji. Jedině v nich se pixel černé barvy chová jako vypnutý. Ostatním lidem nezbývá, než si pořídit nové  zařízení. Nejlépe to s extrémně velkou kapacitou baterky.

Aplikace Pixel Battery Saver je zdarma dostupná na Google Play.

pixel-battery-saver

[appbox googleplay pl.poveu.pixelbatterysaver]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře