Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Počítač v USB klíčence od Intelu běží na Windows 8.1

CES 2015: Počítač v USB klíčence od Intelu běží na Windows 8.1

Počítač s operačním systémem Windows je jen nepatrně větší, než běžný USB flash disk, takže se v pohodě vejde do kapsičky u saka. Přitom má ale dostatek výkonu na všechny běžné úkoly.

Intel přestavenými novinkami na veletrhu CES ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Velice odvážně kromě nové rodiny čipů Intel Core páté generace vypadá i pidipočítač Compute Stick, který se k monitoru nebo televizoru připojuje pomocí integrovaného HDMI konektoru.

Stroj běží na čtyřjádrovém procesoru Bay Trail se 2 GB operační paměti. Datové úložiště zajišťuje paměť s kapacitou 32 GB, na které je nainstalovaný operační systém Windows 8.1 s přednastaveným vyhledávačem Bing. Uživatelskou paměť lze v případě potřeby navýšit skrze přítomný microSD slot.

K napájení počítače slouží microUSB konektor – Intel však podle svých slov už pracuje na verzi, která bude energii čerpat prostřednictvím HDMI. Na boku přístroje se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí a plnohodnotný port USB. Využít lze také bezdrátové sítě WiFi 802.11n a Bluetooth.

Compute Stick se začne prodávat v průběhu letošního roku. Počítač vybavený systém Windows má stát 149 dolarů, což je v přepočtu 3 500 Kč bez daně a dalších poplatků. Dostupná bude i varianta s Linuxem. Nabídne nižší cenu (89 dolarů), ale i horší specifikace (1 GB RAM a jen 8 GB paměti).

1 2 3

 

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře