Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPipo T9 je osmijádrový tablet s 3G a příjemnou cenovkou 7 990...

Pipo T9 je osmijádrový tablet s 3G a příjemnou cenovkou 7 990 Kč

Společnost Satomar rozšířila nabídku tabletů Pipo o nový model T9. Ten nabízí výbornou výbavu v čele s osmijádrovým procesorem a třináctimegapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením.

Bezesporu největším lákadlem nového tabletu Pipo T9 je jeho hardwarová výbava. Přístroj dostal osmijádrový procesor MediaTek 6592 s frekvencí 1,7 GHz a výrobce nepodcenil ani kapacitu operační paměti, která má hodnotu 2 GB. Jako grafická karta byl použit ověřený čip Mali 450.

I díky těmto komponentům dosahuje Pipo T9 v Antutu benchmarku výsledku kolem 30 000 bodů. Pro ukládání dat má uživatel k dispozici 32 GB, prostor lze dodatečně rozšířit pomocí paměťových karet microSDHC. Čelní část zařízení zabírá displej s úhlopříčkou 8,9 palce a rozlišením 1 200 × 1 920 bodů.

Velmi dobře je na tom Pipo T9 také v oblasti datové konektivity. Kromě standardní podpory WiFi je možné surfovat na webu i za pomoci mobilních dat (3G). Tablet lze využít také jako GPS navigaci, na kratší vzdálenost lze data přenášet přes Bluetooth.

Fotky lze pořizovat třináctimegapoxelovým snímačem s automatickým ostřením, přední kamera má pak rozlišení dva megapixely. Kromě focení lze pro zábavu využít také vestavený FM přijímač.

PipoT9_03
Baterie tabletu Pipo T9 má kapacitu 7 300 mAh a výrobce nabízí možnost jejího duálního nabíjení. Příkon energie lze tak současně zajistit nejenom přes nabíječku, ale také přes microUSB kabel zapojený např. do externí baterie nebo počítače.

Tablet je dodávány v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play. Jako operační systém je použit Android ve verzi 4.2 Jelly Bean. Doporučená cena včetně DPH a všech zákonných poplatků je u pro Pipo T9 stanovena na 7 990 Kč.

Více informací o tabletech Pipo najdete na stránce www.pipo.cz.

15aPipoT9

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře