Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyLegendární střílečka Bioshock se dočká iOS verze

Legendární střílečka Bioshock se dočká iOS verze

AKTUALIZACE (doplněno video). Oceňovanou hru Bioshock, odehrávající se v podmořském sci-fi světě, uvidíme na iPadu a iPhonu. Mobilní verzi netradiční střílečky, která zaujala především svébytnou atmosférou a zajímavými herními prvky, si jejich majitelé budou moci zahrát ještě toto léto.

Vědci, umělci a vizionáři nespokojení s omezující morálkou a zákony pozemského světa se rozhodli vymanit z jeho pout a založili si pro sebe podmořské město Rapture, osvobozené od všech pravidel spoutávajících mysl toužící po svobodě. Něco se ale zvrtlo a vysněná utopie se změnila v noční můru – a vprostřed ní vstupujete vy, jako hráči Bioshocku, populární střílečky z pohledu vlastní osoby, kterými se budete s iPhonem nebo iPadem moci stát už toto léto.

Bioshock v roce 2007 zaujal především vizuálně atraktivním světem ve stylu art-deco, propracovanými herními prvky (hráč může využívat celou řadu speciálních schopností, od telekineze po vypouštění roje včel) a tísnivou atmosférou podmořského ráje, který skončil v troskách. Na jeho úspěch navázala dvě plnohodnotná pokračování, z nichž poslední se s podtitulem Infinite objevilo v březnu minulého roku.

Za mobilním portem v mnoha ohledech originální akce stojí studio 2K China. To hru uzpůsobilo nízkému rozlišení mobilních zařízení na platformě iOS, přidala virtuální tlačítka pro dotykové ovládání a podporu bluetooth gamepadů. Přibyl i asistent pro míření, který by měl řešit nepřesnosti způsobené převodem původně PC a konzolové hry do prostředí mobilů a tabletů.

Sloupek438
Za kolik korun bude možné Bioshock v App Storu koupit, nevíme. Ani přesné datum vydání není známo – podle serveru Polygon by jsme se dobrodružství v antiutopickém Rapture měli dočkat ještě toto léto. Prozatím si můžete třeba prohlédnout trailer k původní verzi.

Aktualizace:

Zdroj: Polygon

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře