Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyPotvrzeno: Samsung Galaxy Note 4 se představí 3. září v Berlíně

Potvrzeno: Samsung Galaxy Note 4 se představí 3. září v Berlíně

O tom, že Galaxy Note 4 bude mít výkonný procesor, není pochyb. Ale blýskne se také kovovým krytem, zaobleným displejem a UV senzoren, který by uživatele varoval před rizikovým pobytem na slunci? Jasno bude 3. září, kdy se v Berlíně uskuteční očekávaná tisková konference.

Pozvánka, kterou dnes od Samsungu obdržely vybrané redakce, sice přímo nezmiňuje jméno Galaxy Note 4, avšak je jisté, že premiéra se bude týkat právě tohoto očekávaného phabletu.

Nový Note by měl být zhruba stejně velký jako aktuální třetí generace. Úhlopříčka displeje zůstane na velikosti 5,7 palce, avšak zvýší se rozlišení a to z Full HD 1 080 × 1920 pixelů na Quad HD (QHD) 1 440 × 2 560 px. Ovládání dotykovým perem zůstane zachováno.

Existovat by měly dvě verze s různou čipovou sadou. Hovoří o variantách phabletu s čipsety Snapdragon 805 a Exynos 5433. V obou případech budou moct uživatelé využít služeb 3 GB RAM a šestnáctimegapixelového fotoaparátu s čipem Sony IMX-240.

Zanedlouho po představení by se měl nový phablet od Samsungu začít prodávat. Cena jistě bude vysoká. Současná generace startovala na bezmála 19 tisících. Že by Samsung zlevňoval, to opravdu není moc pravděpodobné.pozvanka

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře