Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPevná linka s Androidem? Proč ne. Přichází Raven!

Pevná linka s Androidem? Proč ne. Přichází Raven!

Zdají se vám dnešní smartphony hrozně titěrné? Je vám snad málo i šestipalcový phablet? Nezoufejte a počkejte si na nakonec října, kdy vstoupí na trh nový produkt společnosti Jablocom, dceřinky společnosti Jablotron, která po světě proslula svým stolním GSM telefonem.

Novinka s názvem Raven je přímým nástupcem předchozího modelu JabloPhone. Vlastně by se dalo říci, že došlo k jeho „zchytření“. Raven tedy zakládá novou subkategorii mobilních telefonů, a to „desktop smartphone“, čili „pevná s Androidem“.

Ze zadního či bočního pohledu se jedná o běžný stolní telefon, i když s mnohem elegantnějšími křivkami sluchátka, než na jaké jsme zvyklí např. u telefonů kancelářských. Přednímu pohledu pak dominuje osmipalcový multitouch displej s rozlišením 1 280 × 768 pixelů.

jablocom_raven_01

Jablocom na svých webových stránkách uvádí, že Raven spojuje to nejlepší z telefonů, které jste kdy poznali. Známý tvar klasického stolního telefonu, SIM karta, chytré funkce vašeho smartphone a navrch velkorysý dotykový displej jako z tabletu. S tímto smělým prohlášením nemůžeme jinak (až na pár maličkostí), než souhlasit. Osobně si však dovedeme představit využití tohoto přístroje v kanceláři.

jablocom_raven_02

Android 4.2.2 zajistí přísun dobře známých aplikací a jejich widgetů. Například kalendář, poznámky, Skype, apod. Jablocom se tedy i tímto modelem bude snažit více proniknout převážně do firem a nahradit jejich klasické pevné linky. Raven můžeme totiž připojit k internetu nejen pomocí SIM karty a její 3G síti, ale i prostřednictvím wifi. A pro videohovory/videokonference je připravena kamera s relativně nízkým rozlišením 0,3 megapixelu. Pravda, kdo by chtěl vidět svého nadřízeného v ultra-super HD rozlišení, může za ním zajít osobně.

jablocom_raven_03

Cenu výrobce stanovil na 12 500 Kč, což se leckomu může zdát celkem dost, nicméně Raven míří převážně do firem. A v nich se v současné době běžně používají business pevné telefony v hodnotě cca 5 000 až 9 000 Kč.

Zda se bude mít Jablocom s modelem Raven úspěch, nelze s určitostí sdělit. Nicméně vzhledem k prodejům předchozího modelu (přes jeden milion kusů), lze jej vcelku očekávat.

Specifikace:

  • Android 4.2.2
  • mobilní sítě 850/900/1800/1900 MHz, HSDPA 900/2100 MHz
  • displej 8″ (1280 × 768 px) multitouch
  • videokonference 0,3 Mpx přední kamera, hlasitý reproduktor, mikrofon
  • WiFi 802.11 b/g/n
  • Bluetooth 4.0
  • paměť 1 GB RAM, 4 GB + microSD až 32 GB
  • procesor čtyřjádrový A31S 1.0 GHz
  • podpora headsetů Standard EHS DHSG, Bluetooth
Ondra Severa
Ondra Severa
BFU píšící pro BFU. Hračička a nadšený uživatel všeho, co používá operační systém Google Android. Občasný přispěvatel pro SvětAplikací.cz.
Další články

1 komentář

  1. Vypadá to dobře. Jenom je škoda, že ten displej není odnímatelný a samostatně funkční jako tablet..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře