Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyiOS 8 zpomaluje iPhone 4S. Zvažte, zda se vyplatí aktualizovat

iOS 8 zpomaluje iPhone 4S. Zvažte, zda se vyplatí aktualizovat

To, že bude iOS 8 pomalejší, než předchozí verze, na nejstarším podprovaném iPhonu, bylo snad každému jasné. Podle webu Ars Technica je však zpomalení citelné a to napříč různými činnostmi. Například otevírání prohlížeče Safari zabere s iOS 8 dvakrát tolik času.

Déle budete čekat i na spuštění fotoaparátu nebo otevření kalendáře.

V přehledné tabulce můžete vidět výsledky testů iPhonu 4S s nainstalovanými systémy iOS 7.1.2 a iOS 8 GM, tedy poslední betou, která je shodná s finální verzí, které je od dnešní 19 hodiny přístupná koncovým uživatelům.

V případě iOS 8 jsou hodnoty horší v celé řadě aplikací včetně rychlosti při bootování do systému. Na papíře sice rozdíl nevypadá vyloženě hrozivě, pocitově si rozdílu asi ale všimnete.

Od instalace iOS 8 vás samozřejmě neodrazujeme. Nový systém přináší spoustu novinek, které určitě oceníte: ať už jde o možnost instalace klávesnic vývojářů třetích stran či interaktivní notifikace. Na druhou stranu uživatele, kteří si potrpí na svižnost a nechtějí si v tomto ohledu ani o píď pohoršit, bezesporu naštve.

screen-shot-2014-09-17-at-16-45-07

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

10 KOMENTÁŘE

  1. No tak nevim, mám 4S a na ní iOS 8 a zdá se mi že snad všechno běží i líp a svižněji..

      • Ty si taky ovce 😀 bože nad lidma jako jsi ty se směju protože na to se nedá nic jiného říct 😀 Bež si podporovat android mě to nevadí, ale víš co se říká, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp 😉

  2. Apple takhle loni odpálil iPhone 4, dalo se čekat, že letos pokaká majitelé 4S, aneb Think Different 😀 😀

  3. iPhone 4S už má slabej hardware, před měsícem jsem ho střelil, koupil Nexus a mám klid.

  4. Nic netuše jsem si aktualizoval 4S na iOS8.02, to jsem teda naletěl, drahá zkušenost, mobil se zbláznil, po nabití na 100% je za 4 hodiny vymlácený do mrtva bez jakéhokoliv volání nebo práce s ním. Vypnul jsem co se dalo a mobil je furt horký a stejně se vymlátí, díky pane nakouslé jabko.

  5. Můžete mi poradit, jak si stáhnout ios 8.1 na iphone 4S? Místa mám dost, ale po odklepnutí instalace se nic neděje… Díky

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře