Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPřed pěti lety byl představen první Google mobil s Androidem T-Mobile G1

Před pěti lety byl představen první Google mobil s Androidem T-Mobile G1

Včera tomu bylo přesně pět let, co byl oficiálně představený první chytrý telefon s operačním systémem Android . Podobně jako iPhone měl velký aktivní dotykový displej, který se ovládal prsty. Telefon byl na amerických trzích dostupný v říjnu, do Evropy zamířil v prvním čtvrtletí roku 2009. V Česku byla plná cena stanovena na 10 149 korun.

Smartphone T-Mobile G1 byl výsledkem spolupráce Google s tchajwanskou společností HTC a svými schopnostmi se měl vyrovnat kultovnímu iPhone. Nabízel plnohodnotnou QWERTY klávesnici, připojení přes bezdrátové sítě WiFi a mobilní technologie 3G a EDGE.

Ve výbavě měl také 3,2palcový TFT displej s rozlišením 480 × 320 pixelů, jenž reagoval na dotyk prstů a nebylo tak nutné používat stylus. Pro milovníky fotografií byl připravený integrovaný fotoaparát s rozlišením tři megapixely. Výkon zajišťoval čipset MSM7201A od firmy Qualcomm s procesorovou jednotkou na frekvenci 528 MHz.

T-Mobile G1 (před uvedením známý jako HTC Dream) používal operační systém Android ve verzi 1.0. Později se dočkal aktualizací na verze 1.1, 1.5 Cupcake a 1.6 Donut.

tmobile_g1_white

Zdroj: AndroidCommunity

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře