Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyKlienti slovenské pojišťovny Dôvera si budou moci stáhnout aplikaci mHealt pro iOS...

Klienti slovenské pojišťovny Dôvera si budou moci stáhnout aplikaci mHealt pro iOS

Klienti největší soukromé zdravotní pojišťovny na Slovensku se v nejbližších dnech mohou těšit jako první na aplikaci Dôvera po ruke pro mobilní zařízení. Trendem současné doby jsou mobilní aplikace, které uživateli usnadňují přístup k osobním datům a zrychlují tak vyřizování nejen na úřadech, ale například i u lékařů.

Proto vývojový tým firmy Cleverlance Slovakia naprogramoval pro ZP Dôvera mobilní aplikaci, která pojištěncům nabídne širokou škálu užitečných funkcí.

Pojištěnec získá díky mobilní aplikaci ZP Dôvera například přístup ke své zdravotní kartě, k výkazu zdravotní péče, k evropskému průkazu pojištěnce, k údajům o své krevní skupině, či k seznamu odběrných míst pro darování krve. Aplikace uživateli také umožní naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene.

Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko, které je možné použít v případě zdravotní nouze. Tuto funkci uživatel využije v případě, pokud se nachází ve stavu zdravotní nouze a potřebuje rychlou pomoc.

Dovera2_r

Při aktivaci tlačítka SOS se zobrazí pojištěnci mapa, kde je nejbližší zdravotnické středisko a lékárna, číslo záchranné služby a telefon na blízkou osobu, kterou si pojištěnec předem v aplikaci sám nadefinoval. Pokud funkci SOS aktivuje na mobilu pojištěnce záchranná zdravotnická služba, zjistí poté o pojištěnci nejdůležitější údaje (pravidelně užívané léky, krevní skupina), které jsou nezbytné pro záchranu života.

„Těší nás, že se díky naší aplikaci pojištěncům a lékařům do rukou dostává nástroj, který bude sloužit nejen k rychlému přehledu o zdravotní péči, ale i k efektivnějšímu zásahu při záchraně lidských životů,“ říká Milan Mitošinka, vedoucí jednotky Mobilních řešení ve firmě Cleverlance. „Aplikace Dôvera po ruke přesně splňuje podmínky mobilního přístupu pacientů k jejich osobním účtům, protože veškerá komunikace je šifrovaná a citlivé údaje jsou chráněné proti zneužití třetích stran,“ dodává Milan Mitošinka.

„Nová aplikace je unikátním zdrojem informací o pohotovostních službách a lékárnách, které využijí pojištěnci i jiných pojišťoven. Našim pojištěncům přináší navíc pocit větší bezpečnosti a komfortu, jelikož umožňuje rychlý přístup k ověřeným informacím o jejich zdraví,“ říká Martin Kultan, generální ředitel ZP Dôvera.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Aplikaci si budou moci nainstalovat uživatelé mobilních zařízení s platformou iOS. Do budoucna ZP Dôvera plánuje vydat stejnou aplikaci i pro zařízení s operačním systémem Android.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Cleverlance/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře