Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyOral-B představuje revoluční zubní kartáček s umělou inteligencí

Oral-B představuje revoluční zubní kartáček s umělou inteligencí

Značka Oral-B představila na veletrhu MWC elektrický kartáček Genius X s umělou inteligencí a zároveň také odtajnila svoji vizi nového přístupu ke zdraví.

Ústa jsou bránou ke zdraví a zubní kartáček se jich dotýká nejméně dvakrát denně. V Oral-B jsou proto přesvědčeni, že lidé budou žít v budoucnu zdravější a spokojenější život, a to díky pokrokové domácí péči o dutinu ústní. „Představte si, že vám váš zubní kartáček sdělí vše, co potřebujete vědět o stavu v ústech. Navíc se bezprostředně spojí s vaším zubním lékařem, kdykoli to bude potřeba,“ nastiňuje vizi značky Oral-B pro Českou republiku Andrej Murgaš.

Elektrický zubní kartáček Genius X byl navržený ve spolupráci se stomatology tak, aby se učil z návyků ústní hygieny tisíců uživatelů, od kterých posbírá data, a na základě toho svému majiteli pomohl zlepšit vlastní péči o chrup. Umělá inteligence totiž zaznamená místa v ústech, kterým jsme při čištění nevěnovali dostatečnou pozornost, v reálném čase nabídne zpětnou vazbu a zcela nenásilně by měla motivovat ke zlepšení vlastních návyků čištění zubů. Prostřednictvím mobilní aplikace vám tedy kartáček např. sdělí, že při čištění zubů používáte příliš velký tlak nebo že se dostatečně nevěnujete šestce vlevo nahoře.

Genius X bude dodávaný společně s praktickým cestovním pouzdrem, přes které bude možné dobít třeba i chytrý telefon či jakékoli jiné zařízení vybavené USB portem. Nový kartáček dorazí na český trh ve druhé polovině roku. Cena dosud stanovena nebyla.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře