Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyOperační systém Android aktivně využívá přes 1,4 miliardy lidí

Operační systém Android aktivně využívá přes 1,4 miliardy lidí

Androidu se daří. Jeho uživatelská základna i nadále roste raketovým tempem. Zatímco minulý rok touhle dobou hlásil Google překročení hranice 1 miliardy aktivních uživatelů, v současné době se tato hranice posunula na neuvěřitelných 1,4 miliard uživatelů.

Pro Google velmi příznivá čísla zazněla přímo z úst výkonného ředitele Sundara Pichaie. Ten dále uvedl, že za 400 milionovým přírůstekm uživatelské základny Androidu stojí především rozšíření Androidu do dalších, smartphony zatím příliš nepolíbených zemí světa včetně Vietnamu nebo Indonésie. Ceny smartphonu totiž aktuálně dosahují historického minima, díky čemuž si je může pořídit stále více nemajetných lidí.

Očekává se, že právě díky rozvojovým trhům růst základny Androidu hned tak nepoleví. Na tyto trhy se totiž Google chystá proniknout speciálním projektem Android One, který nabídne cenově dostupné telefony s „čistým“ Androidem.

Google k měření uživatelské základny použil údaje o počtu přihlášení do obchodu Google Play Store po dobu 30 po sobě jdoucích dní. Vzhledem k tomu se údaje o počtu uživatelů mohou ještě lišit – jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste navštívili Google Play?

ap_resize

 

Zdroj: Android Police

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • Dobry den, dekuji za upozorneni. A omlouvam se za chybu. 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře