Středa, 17 dubna, 2024
DomůRecenzeOdhalte příčinu zdravotních komplikací bez návštěvy lékaře

Odhalte příčinu zdravotních komplikací bez návštěvy lékaře

Počasí venku si s námi pěkně zahrává. Chvíli svítí sluníčko, chvíli prší, chvíli mrzne. Aby toho nebylo málo, tak teploty lítají nad nulu a pod nulu. Tyto výkyvy jsou pro lidský organismus nejnáročnější, tělo je oslabené adaptací na změny a hůře se brání nemocem.

V těchto dnech je důležité více než kdy jindy dodávat tělu potřebné vitamíny a řádně odpočívat. Prevence je vždy lepší, než následné vypořádávání s nemocemi. Ale co když už jste nemocní? Zkusíte se vyležet v posteli, nasadíte si sami léky anebo zavítáte k lékaři? Tak či onak, není na škodu si udělat alespoň obrázek o tom, co vám je. Můžete zkusit odpověď hledat v babičkovských knížkách, či domácích lékařích. Anebo zapnete svého Androida a spustíte si aplikaci Lékař doma. Pojďme se této aplikaci z české dílny blíže podívat na zoubek…

Lékař doma

Na úvod je důležité podotknout fakt, že aplikace sama neslouží jako nástroj na určování postupu léčby a ani tak není zamýšlený. Slouží pouze jako orientační pomůcka, v případě zdravotních komplikací vždy navštivte vašeho lékaře.

Lékař doma Vám pomůže určit dle příznaků diagnózu a doporučí Vám vhodný lék. Aplikace obsahuje přes 1 000 diagnóz a zdravotnických testů. Naleznete zde nejširší databázi léků (přes 5 500) v ČR. Zjistíte, jaký lék je nejvhodnější pro Vaši diagnózu, co na něj říkají ostatní pacienti a jaké jsou jeho alternativy.

Ale nepředbíhejme, pojďme se napřed podívat, jak aplikace vypadá a jak funguje.

První spuštění, první diagnóza

Po nainstalování aplikace a jejím spuštění musíte nejprve potvrdit registrací vašeho google účtu. Následně vám přijde na email žádost o potvrzení registrace. Po zaregistrování se do telefonu stáhnou seznamy chorob a léčiv, musíte být tedy při prvním spuštění připojeni k internetu. Další spuštění již internet nevyžadují.

Při dalším spuštění aplikace se na 10 vteřin zobrazí reklama uvnitř aplikace. Musíte počkat, než odpočet dojde na nulu, jedině pak budete moct v aplikaci pokračovat dále. Na hlavní obrazovce vás uvítá postava s rozdělením jednotlivých partií těla, která představuje rychlého průvodce symptomy. Při zvolení dané partie se otevře podnabídka, kde můžete dále upřesnit problémovou oblast. Při otevření konkrétního symptomu, který vás provází, si můžete přečíst základní informace o nemocích, které vaše symptomy provázejí. Dále na vás čeká jednoduchý dotazník, jehož vyplněním upřesníte svoji diagnózu a aplikace vám určí pravděpodobnou příčinu vašich problémů.

Dále v horní části obrazovky najdete přepínání mezi mužem a ženou (každé pohlaví má své specifické problémy a symptomy) a seznam, ve kterém najdete kompletní výčet oblastí na lidském těle, kam jste přesměrováni z úvodního obrázku.

lekar doma 1 lekar doma 2

Dolní část hlavní obrazovky nabízí přepínací tlačítka diagnóza, léky, místa, kalendář a nástroje.

Záložka léky obsahuje seznam léčiv a medikamentů, které jsou vám dále u určitých chorob doporučovány. Každý lék obsahuje název a popis. Při rozkliknutí daného léku je možné přímo z informací o léku přidávat položku do nákupního seznamu či si přidat upozornění do kalendáře přímo z aplikace. Dále je možné jednotlivé léky hodnotit a připisovat k nim komentář se svými zkušenostmi. V neposlední řadě umí aplikace zobrazit také výčet variant daného léku. Což Vám může mnohdy ušetřit nemalé finanční prostředky.

lekar doma 3

Záložka místa Vám zobrazí na mapě či v seznamu nejbližší nemocnice, lékárny či doktory, kteří jsou obsaženi ve vlastní databázi dané aplikace. Mezi jednotlivými položkami je možné filtrovat a nechat si tak zobrazit například jen lékárny. Tuto funkci nejvíce uvítáte na blížící se letní dovolené, cestujete-li v rámci České republiky, nebo kdykoliv se ocitnete mimo Vaše bydliště.

lekar doma 4 lekar doma 5 lekar doma 6

Nástroj kalendář jednoduše vypisuje přehledy o návštěvách lékaře, upomínky na lék či uložené lékařské zprávy, poznámky nebo zadané nákupy léků. Už se Vám tak nestane, že si zapomene lék vzít nebo předepsat od svého lékaře o vše se Vám postará tato aplikace.

V nástrojích najdeme nastavení menstruačního kalendáře, nákupní seznam, nastavení aplikace a pro alergiky velmi užitečný pylový kalendář.

Závěrem

Pokud vy či vaši blízcí trpíte častými lehkými zdravotními obtížemi a nechcete s každou komplikací navštěvovat doktora, aplikace Lékař doma může být užitečným pomocníkem ve vaší domácnosti.

Aplikace se vyznačuj jednoduchým UI a dobrým ovládáním. Vytknout by se dalo zobrazováni reklamy při spuštění, které nejde přeskočit (zobrazovaná reklama však vývojáři pravděpodobně nahrazuje zisky, které tratí tím, že vám aplikaci nabízí ke stažení zdarma). Občas však dochází k zasekávání či padání programu, nezbývá než doufat, že brzy přijde aktualizace se záplatou.

Opět je třeba mít na paměti, že aplikace nikdy nenahradí lékařské vyšetření (a ani to nemá v ambicích). Pokud se váš zdravotní stav zhorší, návštěvu lékaře dlouho neodkládejte.

[appbox googleplay cz.mobilesolutions.domaciLekar]

Líbil se vám článek? Dejte like a sdílejte jej prosím. Máte připomínku či tip na recenzi? Zanechte komentář pod článkem.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře