Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyOdeslali jste špatný e-mail? Pokud používáte Google, nic se nestane!

Odeslali jste špatný e-mail? Pokud používáte Google, nic se nestane!

Možná to znáte taky. V rychlosti napíšete e-mail, vložíte předmět zprávy a adresu příjemce, kliknete na odeslat a… je tu krize, protože jste ho odeslali, komu jste neměli. Naštěstí pro nás, Google si s touto nepříjemností dokáže poradit. 

Společnost představila drobné vylepšení, které na vyžádání dokáže e-mail vrátit zpět svému odesílateli. Tato služba samozřejmě funguje výhradně v rámci Gmailu a uživatelé si ji navíc musí nejprve aktivovat. To uděláte v možnostech nastavení Gmailu (ukrývá se pod symbolem ozubeného kolečka v pravém horním rohu), v kolonce „Nastavení“ a po zaškrtnutí položky „Vrátit zpět odeslání“. Svou žádost nakonec můžete doplnit volbou časového údobí, během nějž vám Gmail umožní e-mail vrátit.

Maximální doba pro možnost vrácení e-mailu byla stanovena na 30 sekund. V nabídce je však i 5, 10 a 20 sekund. Po uplynutí této doby se zpráva nenávratně odešle.

Samozřejmě možnost vrácení zprávy není úplně stoprocentní. Pokud například těsně po odeslání zprávy ztratíte připojení k internetu, máte smůlu. Proto byste odesílání e-mailů s citlivými údaji vždycky měli věnovat zvýšenou pozornost. Některá slova prostě nejdou vrátit…

Návod na aktivování možnosti vrátit zpět emaily najdete na stránkách Googlu.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře