Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkySonic Runners je výborná endless-runner hra s ježkem Sonicem v hlavní roli

Sonic Runners je výborná endless-runner hra s ježkem Sonicem v hlavní roli

Pamatujete si na modrého štětináče Sonica? Společně s liškou Tailsem bojoval proti zlovolnému Dr. Robotnikovi a to nejen ve videohrách od Segy, ale také v televizi. Nyní se tento chrabrý ježek vrací na naše mobily a opět to pořádně rozjíždí. 

Sonic Runners je tzv. endless runner hra viděná pohledem z boku. Ježek v ní automaticky běží, prostředí se samo scrolluje a vaším úkolem je vyhýbat se překážkám a sbírat peníze. Za peníze si mezi levely kupujete bonusy a vylepšení, která vám pomáhají k tomu doběhnout v dalším pokusu zase o něco dál.

Jelikož Sonic Runners pochází přímo od Segy, všechno ve hře je tak, jak má být. A to včetně grafiky – pamětníci se tak mohou těšit na autentické penízky, postavy (Knuckles, Dr. Robotnik – v anglickém jazyce Doctor Eggman atd.) i překážky.

Představily se ovšem i nějaké novinky a to především v podobně bonusových předmětů. S nimi se do hry dostává více zábavy, ale také možnost utratit opravdové peníze. V základu je totiž Sonic Runners free-to-play, to znamená, že si ji můžete stáhnout a hrát zcela zdarma.

Sonic Runners je k dispozici pro platformu Android a iOS.

V nekonečné scrollovací mobilní hře se Sonic neobjevil poprvé. Přibližně před rokem SEGA přišla se hrou Sonic Dash, což je taktéž endless runner, jenom s tím rozdílem, že na hru koukáte z pohledu za zády Sonica, a že její prostředí je plně 3D.

[appbox googleplay com.sega.sonicrunners]

[appbox appstore 953019873]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře