Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyOculus Rift S pro PC vyjde na jaře, stát bude 399 dolarů

Oculus Rift S pro PC vyjde na jaře, stát bude 399 dolarů

O zařízení, pojmenovaném jako Rift S, se mluvilo několik posledních měsíců a v posledních týdnech se čekalo již pouze na to, kdy jej společnost Oculus VR oficiálně představí. K této události došlo v uplynulých hodinách na akci Game Developers Conference (GDC) v San Francisku.

Virtuální realita Oculus Rift S je nástupcem VR headsetu Oculus Rift z roku 2016 a přináší tak logicky několik vylepšení. Podle autorů by se měla pohodlněji nosit, což při toulkách ve virtuálním světě jistě přijde vhod, a přináší také vyšší rozlišení – konkrétně 2 560 × 1440 pixelů, tedy 1 280 × 1 440 bodů pro jedno oko. V porovnání s předchozí generací jde o přibližně dvacetiprocentní nárůst.

Velkou výhodou také je, že si virtuální realitu budou uživatelé moci vychutnat bez nutnosti rozestavovat v místnosti kamery pro sledování pohybu, podobně jako u samostatně fungujícího Oculusu Quest.

Headset Oculus Rift S vyjde během jara za cenu 399 dolarů, v přepočtu 9 000 korun.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře