Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeOcean Tower ? Postavte nejluxusnější hotel na světě

Ocean Tower ? Postavte nejluxusnější hotel na světě

Vytvořte hotel, o jakém se vám jen zdálo. Myslíte si, že můžete stavět jen do výšky? Zde máte možnost stavět i na opačnou stranu. Studio Flare Games se vytasilo se zajímavým titulem. Ocean Tower, ale není kdoví jaké budování hotelu. Jestli si totiž představujete hru, ve které se staráte o zákazníky, jste na omylu. Ve hře jde jen o výstavbu a vylepšování pater.

Úvod

Hra vás na začátku provede skrze tutoriál a vy se tak dozvíte základní princip této hry. Jak už jsem tedy zmínil, nejde o zákazníky, ale o výstavbu a následné zvýšení výdělku. Na startu budete mít k dispozici malý hotel, který bude kdesi na hladině oceánu. Hotel budete moci rozšiřovat jak směrem nahoru, tak směrem dolu.

Budova má ze zdola vstup do ponorky, se kterou se budete vydávat vy a návštěvníci na výpravy do hlubin oceánu. Výpravy podnikáte proto, abyste si vydělali na další výstavby. V hlubinách oceánu totiž naleznete nejen ryby, ale také různé předměty, které si návštěvníci budou chtít vyfotit, a právě za to dostanete zaplaceno.

Na začátku hry je to velmi užitečná část hotelu, jelikož vám tak rychle může pomoci k penězům. Postupem času se, ale výstavba prodražuje a cestování oceánem už vám tolik nepomůže.

Příběh(Styl hry)

Stavění hotelu není jen o nových patrech. Budete muset stavět obchody, restaurace, zábavná centra, rekreační objekty nebo školy. Pokud budete mít pokoje, které mají ve svém okolí všechny tyto objekty dostupné, získáte nejluxusnější pokoje, jaké ve hře můžete dosáhnout. Poznáte to tak, že dveře pokoje budou obrostlé květinami a v horní části budou dvě kulatá okénka nebo tak, že kliknete na příslušný pokoj a zobrazí se vám co má pokoj v dosahu a co ne.

Tyto pokoje se snažíte získat především kvůli výdělku. Při stavění obchodů nebo jiných těchto objektů se vám budou zobrazovat částky, které získáte za jednu hodinu. Stavby pater se postupem hry budou zdražovat a tak bude trvat několik hodin, než si na ně vyděláte. I jejich doba výstavby se prodlouží a tak se dostaneme postupem času do bodu, kdy budete muset čekat i 5 hodin na jedno patro. Stavět také můžete menší zdroje.

Hlavní zdroj energie máte sice ve středu hotelu, ale pokud nemáte dostatek peněz na jeho rozšíření, jeho dosah nemusí být takový, jaký si představujete a tím pádem byste nemohli dodávat energii do obchodů a to by znamenalo, že by objekty nevydělávaly a samozřejmě nefungovaly a to by vedlo k menšímu počtu zákazníků.

K tomu abyste těmto případům předešli, slouží právě menší zdroje. V horní polovině používáte solární panely a v dolní jinou alternativu zdroje, na kterou jsem ale nepřišel. Pokud před pokoji bude odpad, znamená to, že je potřeba uklidit.
K tomu slouží na každém patře speciální vysavač, který aktivujete kliknutím na místo, kde parkuje. Na začátku to není problém, ale představte si, že budete mít 100 pater a na každém budete muset aktivovat vysavač. Znamenalo by to 100 kliknutí a to je dost otravné.

Hodnocení: 8/10

Ovládaní

Ocean Tower vás po spuštění přivede do menu, odkud můžete povolit nebo zakázat zvuk, také zde můžete začít novou hru, to by však znamenalo ztrátu té předešlé. Poslední tlačítko je pro pokračování ve stávající hře. V dění kolem hotelu můžete koukat na hotel buď z dálky nebo z blízka.

Pohled z dálky slouží k prozkoumání jeho velikosti nebo k zjištění co v hotelu chybí za objekty. Po nedávné aktualizaci přibyla možnost porovnávat svůj hotel s ostatními hráči skrze sociální síť Facebook. Pohled z blízka už nabízí veškeré možnosti k rozšiřování. Také pohled na výdělek za hodinu, celkovou vaší sumu a počet kreditů.

Hodnocení: 7/10

Mikrotransakce

I zde máte možnost koupit si za reálné peníze nějaké to vylepšení. Kupujete si právě kredity, které pak používáte na zkrácení doby výstavby objektů, patra, zdroje nebo ponorky. Kredity můžete použít také na automatické uklízení. Zde je potřeba, ale příliš kreditů a tak se tato funkce podle statistik moc nevyužívá. Kredity navíc můžete získat při výpravách v oceánu a tak mikrotransakcí není třeba, pokud zrovna nechcete stavět 50 pater za den.

Hodnocení: 7/10

Zvuk

Studio Flare Games se rozhodlo, že na zvuk příliš nevsadí. Proto se už v menu setkáme s tichou hudbou, která mne moc tedy nenadchla. Přímo ve hře se nesetkáme s hudbou dokonce žádnou. Budou zde pouze zvukové doplňky, například při přechodu z horní části hotelu do části, která je pod vodou. Dále jsou to už jen zvuky po kliknutí na ikonky, které jsou trochu výraznější, ale dá se to vydržet. Já osobně jsem měl zvuky vypnuté a zapnul bych je jedině, kdyby ve hře byla nějaká doprovodná hudba, která by nás vtáhla do hry o kousek víc.

Hodnocení: 4/10

Grafika

Aplikace je ve stylu 2D s velice slušnými texturami a tak se dočkáme kvalitního zpracování. Bohužel hra není v HD a tak je na tabletech poznat neostrost, ale není to nic hrozného, a pokud se tedy přímo nezaměříte na určitý detail, nepoznáte to.

Hodnocení: 8/10

Aktualizace

Vývojáři na hru nezapomínají a často se ji snaží vylepšit nebo opravit. Ze začátku měla hra problém se stabilitou a také chybělo nějaké propojení s internetem. Aktualizace ale problémy vyřešily a přinesly s sebou i některé novinky. Uvidíme  co bude dál.

Hodnocení: 8/10

Spotřeba

Pokud je hra ve 2D nespotřebuje tolik energie jako 3D, ale zde tomu tak není. Při delším hraní zpozorujete, jak rapidně vám klesá procentuální nabití baterie. Hra se tak zdá nikterak náročná, ale opak je pravdou.

Hodnocení: 5/10

HW nároky

Nikdo asi neočekává, že by hra potřebovala výkonné smartphony a opravdu je potřebovat nebudete. Vystačíte si i se slabším strojem.

Hodnocení: 8/10

Závěr

Ze začátku je hra velice zábavná a bude těžké se od ní odtrhnout. Postupem času, ale vydatnější hraní nebude mít smysl, protože budete potřebovat příliš mnoho peněz, které se dají pořádně vydělat pouze čekáním na výdělky z objektů, které stavíte. Hru stojí za to vyzkoušet, pokud hledáte zábavu na pár chvil během dne.

Stahujte:

Celkové hodnocení: 7/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Ocean Tower/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře