Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVyjádření české pobočky ZTE ke špionážní aféře ve Spojených státech

Vyjádření české pobočky ZTE ke špionážní aféře ve Spojených státech

Celou kauzu vnímáme jako účelně vykonstruovanou a jako izolovaný problém Spojených států. Neobáváme se, že by celá záležitost (a kolem ní vzniklá neopodstatněná hysterie) negativně ovlivnila naše investiční záměry na tuzemském trhu.

Nepřehlédněte:

„Co se týče zpráv o údajném spyware v mobilních zařízeních, tak s určitostí můžeme říci, že všechny v tuzemsku prodávané modely ZTE obsahují pouze standardní firmwarové součásti jako u ostatních světových výrobců mobilních telefonů. Obecně stále platí, že čeští a slovenští uživatelé chytrých mobilních zařízení, kteří dodržují doporučené bezpečnostní postupy, nemohou o svá data přijít.

Zároveň dodáváme, že společnost ZTE je registrována na hongkongské burze a její hospodaření je auditováno nezávislou organizací Ernst & Young. Stejně jako ostatní výrobci mobilních zařízení respektujeme spravedlivou hospodářskou soutěž a rovný konkurenční boj,“ napsal Filip Zhang Haifeng ze společnosti ZTE.

ZTE

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře