Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyMalý levný tablet Google Nexus 7 dostává aktualizaci na Android 4.1.2

Malý levný tablet Google Nexus 7 dostává aktualizaci na Android 4.1.2

Společnost Google oznámila, že začala distribuovat novou verzi mobilního operačního systému Android. Ta je prozatím dostupná pouze pro levný sedmipalcový tablet Nexus 7. Aktualizace je jako obvykle šířena OTA (čili vzduchem) a má velikost 31,3 MB.

Android 4.1.2 přináší opravu několika chyb, vylepšení výkonu a stability, a také možnost otočení domovské obrazovky na šířku. Jean-Baptiste Queru, softwarový inženýr Googlu a zároveň jeden z nejdůležitějších lidí pracujících na Androidu, krátce poté, co byl aktualizační proces spuštěn, uvedl, že nová revize Nexusu 7 obsahuje jiný čip pro správu napájení.

Funkčně je prý shodný s tím stávajícím, ale vyžaduje nové ovladače a zavaděč, jež nejsou součástí Androidu 4.1.1. Naznačil tak brzké uvedení levného Nexusu 7 s cenovkou 99 dolarů, o kterém se v posledních týdnech diskutuje?

Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře