Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyV Kanadě budou házet mobily. Padne nový světový rekord?

V Kanadě budou házet mobily. Padne nový světový rekord?

Věřte nebo ne, ale zahazování mobilů je sport jako každý jiný. Vznik této netradiční disciplíny se datuje dvanáct let nazpátek. První mistrovství světa v hodu mobilním telefonem se v Savonlinně, městě pyšnícím se největším hradem ve Finsku, konalo v roce 2000.

Podobné soutěže se mezitím uskutečnily také v Lichtenštejnsku, České republice (akce v červnu proběhla v pražských Žlutých lázních) a Spojených státech amerických. Nyní je na řadě Kanada.

Pod záštitou tamního mobilního operátora Mobilicity se první ročník Mistrovství Kanady v hodu mobilním telefonem uskuteční v sobotu 13. října.

Nejlepší tři účastníci si to o titul rozdají během poločasu zápasu amerického fotbalu mezi týmy Varsity Blues a York Lions. Světový rekord v hodu mobilem drží Fin Ere Karjalainen, který jím mrštil do vzdálenosti 101,46 metru.

Vítěz kanadského šampionátu dostane vedle odměny 5000 dolarů také mobilní telefon Samsung Galaxy S3.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře