Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinky O2 pokračuje v pokrývání ČR LTE a startuje speciální nabídku LTE...

O2 pokračuje v pokrývání ČR LTE a startuje speciální nabídku LTE telefonů a tabletů za výhodné ceny

Operátor O2 pokračuje v pokrývání České republiky sítí LTE. V tomto týdnu se pokrytí rozroste o části okresů Plzeň-jih, Brno-město, Brno-venkov, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Pardubice a Chrudim.

Zákazníci v těchto oblastech, ale také v Praze, Brně a na Vysočině, mohou využívat rychlosti až nad 100 Mb/s pro stahování dat a až 55 Mb/s pro nahrávání, tedy několikanásobně více než u stávajících sítí 3G.

Do konce roku plánuje O2 pokrýt vysokorychlostním mobilním internetem více než 90 % obyvatel Česka.

Aby si zákazníci mohli užívat výhod, které LTE přináší, musí mít kromě aktivovaného datového tarifu také přístroj podporující tuto technologii. Přestože podíl telefonů podporujících LTE v síti O2 roste, aktuálně tvoří pouze 10 % mezi všemi chytrými telefony

Snimek1

„Bez přístroje podporujícího LTE nebude zákazníkům na nově pokrytých místech vysokorychlostní síť fungovat. Při výběru nového telefonu se tak nevyplatí přemýšlet o přístroji, který LTE nepodporuje. Proto se nyní zaměřujeme výhradně na nabídku LTE zařízení a přicházíme se speciální nabídkou telefonů a tabletů,“ říká Jindřich Fremuth a dodává: „Každý druhý telefon koupený v našich prodejnách technologii LTE podporuje, v kategorii prodeje LTE chytrých telefonů vede iPhone.“

V rámci speciální nabídky O2 přináší tato LTE zařízení:

7894

Portfolio LTE mobilů v nabídce O2 rozšířil nový Samsung Galaxy S5 mini. Až do konce října operátor exkluzivně nabízí také Samsung Galaxy Core LTE.

Co se týče LTE tabletů, nabízí O2 v kampani od 28. srpna sedmipalcový Alcatel One Touch POP7S. K datovému tarifu s rychlým internetem je možné ho pořídit jen za 195 Kč měsíčně. Kdo dává přednost většímu displeji, vybere si jeden z 10palcových LTE tabletů – Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE nebo Huawei MediaPad 10 Link LTE.

K nákupu tabletů O2 navíc rozdává voucher na 10 filmů z O2 Videotéky. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet sledovaní filmů online, a díky aplikaci O2TV Go i na svých přenosných zařízeních.

Zdroj: TZ O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Může mi někdo vysvětlit, k čemu LTE, když žádný operátor zatím nenabízí rozumný datový tarif, se kterým bych kvůli FUP nevyplácal limit během pár minut? Radši ať pokryjí nejdřív co nejvetší území alespoň 3Gčkem, neboť přes edge se většinou nedá podívat ani v kolik mi jede autobus…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře