Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyLG G3 Stylus to zkusí s dotykovým perem, ale výbavou zklame

LG G3 Stylus to zkusí s dotykovým perem, ale výbavou zklame

LG na veletrhu IFA představí vlastní smartphone, který lze ovládat pomocí dotykového pera. Nový model G3 Stylus bude chtít konkurovat obdobným přístrojům, hlavně těm od Samsungu, nabídne ale výbavu plnou kompromisů.

Smartphone vypadá podobně, jako vlajková loď, model G3, avšak není tak výkonný. Novinka má stejně velký 5,5palcový displej, avšak jeho rozlišení je pouze 540 × 960 bodů. Jemnost displeje tedy bude podprůměrná a jednotlivé pixely zblízka uvidíte pouhým okem.

Telefon pohání čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz, k dispozici je třináctimegapixelový fotoaparát umístěným na zadní straně a 1,3megapixelový fotoaparát nad displejem, s nimž lze pořizovat selfie nebo videohovory. O výdrž se stará uživatelsky vyjímatelná baterie s kapacitou 3 000 mAh. Mezi dalšími specifikacemi lze zmínit 8 GB paměti na ukládání dat, která je našttěstí dále rozšířitelná pomocí microSD karet, 1 GB RAM a 3G konektivitu. Na podporu LTE výrobce bohužel úmyslně zapomněl.

LG G3 Stylus je možné kromě prstů ovládat také dotykovým perem, čímž se odlišuje od vrcholného G3. Uživatelské prostředí UX, naroubované na operačním systému Android 4.4.2 KitKat, přináší několik vylepšení pro tento způsob ovládání.

Smartphone bude v prodeji v černé, bílé a zlaté barvě. Otázkou ale je, zda se s ním vůbec setkáme na našem trhu. G3 Stylus vstoupí do prodeje v září na trhy v Latinské Americe, následovat bude Rusko, Blízký východ, Asie a Afrika. O Evropě nepadlo zatím ani slovo.

Více napoví veletrh IFA, konkrétně je tisková konference LG naplánována na 3. září.

Stylus

Zdroj: TechSpot

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře