Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyLegendární Bioshock je zpátky ve verzi pro iPhone a iPad, návrat ale...

Legendární Bioshock je zpátky ve verzi pro iPhone a iPad, návrat ale provětrá peněženku

Vraťte se zpět do nezapomenutelného světa Rapture i cestou v tramvaji. Bioshock pro iOS slibuje, že nabízí „skutečný trojáčkový zážitek“, na jaký jsme byli zvyklí u původní hry, jen v mobilním balení.

Hra se prodává v App Store za „prémiovou cenu“ 388 Kč a je kompatibilní s iPhonem 5, 5S, 5C a iPadem 4, Mini 2 a Air. Na starších přístrojích jako jsou iPhone 4S a iPad 3 ji nespustíte.

Bioshock pro iOS se chlubí přepracovaným ovládáním, které je optimalizované pro dotykové obrazovky. Každopádne ovládání na mobilu nebo tabletu bude mít určitě k dokonalosti daleko a pro některé hráče, kteří jsou zvyklí na přesnost myši, klávesnice nebo gamepadu, se jistě stane zdrojem frustrace.

Největším mínusem podmořského dobrodružství je ale vysoko vyšponovaná cena a radost neudělá ani audiovizuální stránka – textury i zvuky jsou osekány na dřeň, aby se hra vešla do 2GB limitu na velikost aplikace, a na mobilních zařízeních se také svižně hýbala.

Tím ale neříkáme, že Bioshock pro iOS vypadá špatně. To ani náhodou. Jen nedosahuje kvalit předchůdců pro dospělé platformy, které si přitom můžete koupit i o dvě stovky levněji.

[appbox appstore id871629757]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře